1600x1200 LOGO

SMD KÓDY

REZISTORY

KONDÍKY

TRANZISTORY

PLOŠNÉ SPOJE

BIOS POPIS

SCHÉMY

USB

ZNAČENIE

NÁVODY

 

TOPlist Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš webPageRankZvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš webSurf.sk

 

Zvýšení návštěvnosti vaších Web

 Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web

 

* BIOStips * Niekoľko RÁD * TYPOV *

BIOS odporúčania pre ECS v1.2.x

 

 


* Upozornenie:

                                Odporúča sa zálohovať pevný disk pred zmenou nastavenia systému BIOS.Odporúča sa,

                                           aby len užívatelia, ktorí skutočne pochopili, čo robia pokročilý zmeniť nastavenia systému BIOS.

                                           Zmena rozšírených nastavení môže viesť k nestabilite systému a stratu dát. Postupovať na vlastné  nebezpečenstvo.
 


* DO BIOSU SA DOSTANEME :

Zadajte nastavenia systému BIOS stlačením príslušnej klávesy (zvyčajne Del, Esc, F1, F2 alebo Ctrl + Alt + S), uvedené v počítači / manuál k základnej doske, počas štartu POST (Power On Self Test) obrazovky.

Akonáhle sa v počiatočnej nastavení BIOS obrazovke budete musieť prejsť na ďalšie obrazovky nájsť konkrétne položky sa uvádza nižšie. Odporúčaná nastavenia uvedené nižšie sú založené na skutočnosti skúsenosti a správy od mnohých užívateľov. Predpokladá sa, že toto nastavenie je najlepšie vo väčšine situácií, ale zložitosť platforme PC je taká, že môže byť potrebné vyskúšať rôzne nastavenia, aby zistili, čo vám najlepšie vyhovuje:


* Hyper-Threading Technology: Disabled / Off / Nie.

ECS vystúpi v maximálnej schopnosti tohto bodu nastavená na Zakázané. Nastavenie môže zostať Enabled s miernym poklesom výkonnosti ako jediný negatívny vplyv.


* APIC Mode: Disabled / Off / Nie.

ECS nepodporuje IRQ hodnoty vyššie ako 15.


* Hyper-Threading Technology: Disabled / Off / Nie.

ECS vystúpi v maximálnej schopnosti tohto bodu nastavená na Zakázané. Nastavenie môže zostať Enabled s miernym poklesom výkonnosti ako jediný negatívny vplyv.


* APIC Mode: Disabled / Off / Nie.

ECS nepodporuje IRQ hodnoty vyššie ako 15.


* Výber OS pre DRAM> 64 MB: non-OS / 2.

ECS, ktoré sú založené na OS / 2 jadra, nevyžaduje táto položka musí byť nastavený na OS / 2. Iba veľmi starej verzie OS / 2 požadovať, aby táto položka nastavená na OS / 2.


* Plug and Play Aware OS: Disabled / Off / Nie.

Objavili sa správy o problémoch opravených chcete toto nastavenie je nastavená na hodnotu Áno, tak ako všeobecné pravidlo používať žiadne tohto nastavenia, ale možno budete musieť vyskúšať Áno, ak osobitné problémy zostávajú neopravených.


Zdroje kontrolovaná: AUTO (ESCD), ak máte non-PnP ISA kartu nainštalované.

Toto nastavenie hovorí počítač buď automaticky, alebo nastaviť IRQ, aby pre všetky zariadenia, ktoré chcete priradiť IRQ ručne. Manuálne IRQ výber by mali byť len nevyhnutné, ak máte starú nie-PnP ISA kartu nainštalované. Ak je to váš prípad, potom by ste mali použiť ručné nastavenie, a navyše nastaviť IRQ použitej karty nie je k dispozícii. Príklady starých kariet ISA:

- Adaptec 152x séria SCSI radič. Táto karta bola súčasťou mnohých skenerov v priebehu rokov. IRQ je nastavený na týchto kartách cez jumper a je bežne nastavené na IRQ 11.

- Zvukové karty Sound Blaster. Mnohé modely z tejto série kariet uviesť skorší PnP schopnosti. IRQ je nastavený na týchto kartách cez jumper a je bežne nastavené na IRQ 5.


* USB Controller: Enabled / On / Áno.

Správy od užívateľov s niektorými doskami naznačujú, že pri pridaní PCI USB 2.0 pridať-do karty v prípade, palubný radič USB je postihnutý v BIOSu pridať-do kariet nebude fungovať.


* USB 2.0 Controller: Enabled / On / Áno.


* Legacy USB support: Disabled / Off / Nie.

Toto nastavenie je známe, že spôsobuje problémy, keď je nastavená na YES na operačných systémoch, vrátane ECS, ktoré obsahujú podporu zbernice USB.
(Aj keď nebude súhlasiť s týmto vyhlásením všeobecne, použil som ho niekoľko rokov na oboch má laptop Dell a my
Thinkpad, aby som mohol používať svoj USB klávesnica na obrazovke Boot Manager. Ak sa iba klávesnica USB a BootManager je v
použitie potom by som odporúčame vyskúšať, a ak sú problémy, potom zakázať. - Andy)


* USB Mouse Support: Disabled / Off / Nie.

Rovnaké ako Legacy podporu USB.


* USB Keyboard Support: Disabled / Off / Nie.

Rovnaké ako Legacy podporu USB.


* Reset konfigurácia Data: Enabled / On / Áno.

Ak ste zmenili hardvér alebo prechádzajú kovanie problémy, mali by ste nastaviť túto voľbu na Enabled, aby systém, aby sa pokúšal obnoviť konfiguračné dáta. Nastavenia by mal automaticky vrátiť so zdravotným postihnutím pri reštarte.


* Boot Virus Detection: Disabled / Off / Nie.

Niektoré systémy nemusia zvládnuť ECS spúšťací kód dobre, ak je toto nastavenie povolené.


* CPU Level 1 Cache: Enabled / On / Áno.


* CPU Level 2 Cache: Enabled / On / Áno.


* Systém BIOS Cacheable: Disabled / Off / Nie.

To je skvelá vlastnosť k tomu, aby pre tých, ktorí stále používate DOS, ale je to len slabá výhody pri použití s ECS.


* Video RAM Cacheable: Disabled / Off / Nie.

Rovnaké ako u systému BIOS Cacheable.


* Onboard Serial Port 1: 3F8/IRQ4. Nepoužívajte AUTO.

Ak nechcete použiť tento sériový port, vypnite ho a uvoľniť zdroje. Na druhú stranu, ak si použiť tento sériový port, potom sa táto možnosť by mala byť nastavená na 3F8/IRQ4.

* Onboard Serial Port 2: 2F8/IRQ3. Nepoužívajte AUTO.

Ak nechcete použiť tento sériový port, vypnite ho a uvoľniť zdroje. Na druhú stranu, ak si použiť tento sériový port, potom sa táto možnosť by mala byť nastavená na 2F8/IRQ3.


* Onboard Parallel Port: 378/IRQ7. Nepoužívajte AUTO.

Toto nastavenie umožňuje rozhodnúť, či zvoliť paralelný port zdrojov alebo zakázať úplne paralelný port. Máte-li nic zapojený do paralelného portu, deaktivovať, uvoľní cenné systémové zdroje. Ale ak použijete paralelný port, potom sa odporúča nastaviť, aby 378/IRQ7.


* Paralelný port Mode: EPP.

Paralelný port, ak je zapnutá, mali by ste nastaviť, aby bol spustený v EPP (rozšírené paralelný port), alebo ECP (rozšírené možnosti port) režime. EPP režim je vhodné v prípade, že systém má len jedno zariadenie, ako sú tlačiarne, zapojený do svojej paralelný port. Vyberte ECP, ak máte daisy-pripútaná viac ako jedno zariadenie - napríklad externé ZIP mechaniky a tlačiareň. Ak chcete plne využiť týchto nastavení sa uistite, že používate-IEEE-1284 paralelní káble.


* ACPI Suspend to RAM: S1/POS.

ACPI je skratka pre Advanced Configuration and Power Interface - nesmie sa zamieňať s APIC alebo IPCA, ktorý niektorí ľudia môžu nájsť možnosti, ako vo svojich programoch nastavení BIOS. Uspanie do RAM funkcie, niekedy označovaná ako S3/STR, nie je podložené ECS v túto chvíľu je preto odporúčame nastaviť S1/POS. Ovládač ACPI je pri testovaní v túto chvíľu ale nie je známe, aké funkcie pre úsporu energie bude vo finálnej verzii v túto chvíľu a tento vodič musí byť ešte zahrnuté v žiadnej verzii ECS k dátumu tohto dokumentu.


* Video Off Method: DPMS.

DPMS (Display Power Management System) voľba umožňuje BIOS ovládať zobrazenie videa kartu, ak ju podporuje funkciu DPMS. Prázdna obrazovka možnosť jednoducho prázdna obrazovka - použiť pre monitory bez napájania buď-management alebo "zelenej" funkcie. V / H SYNC Blank možnosť prázdna obrazovka a vypne vertikálne a horizontálne skenovanie. Ak váš monitor podporuje DPMS a potom sa odporúča, aby DPMS. Preferovaný spôsob využitia DPMS je použiť DDSAVER šetriče obrazovky, pretože má výbornú podporu DPMS, ktorý je ľahko nastaviť priamo z operačného systému ..


 
*HDD Down In Suspend: Disabled / Off / Nie.

Lepšie alternatívou k moci správu vašich pevných diskov je nastaviť / IT:? parameter na vodiča DANIS506.ADD.


* Urýchlenie spúšťacie:

Na väčšine systémov na stránku, kde môžete nastaviť dátum a čas môžete definovať špecifiká vašich pevných diskov a iných pamäťových zariadení nainštalované v počítači. Zakaždým, keď PC topánky, ale s najväčšou pravdepodobnosťou má na auto-detect a určiť, aké pamäťové zariadenia nainštalované v systéme. I keď to trvá len malé množstvo času, ak si definovať špecifiká skôr ako používať auto-detekcia, vaša boot-up, že bude rýchlejší.

Zvýraznite jednotku, ktorú chcete nastaviť a stlačte Enter. Zapíšte si čísla aktuálne zobrazené na cylindre, hlavy, sektory, a LBA. Na niektorých BIOSech, budete mať tiež možnosť pre Blokové režime, rovnako ako 32-Bit Transfer Mode. Zmeniť typ jednotky z AUTO na USER / MANUAL. Potom zadajte čísla a možnosti, ktoré presne tak, ako boli zobrazované. Na väčšine moderných počítačov, budete chcieť, LBA Mode, Block Mode, a 32-bit Transfer Mode všetko zapnuté na pevný disk, aj keď nebola predtým.

Neexistuje-li zariadenia pripojené k jednému zo štyroch možných kombinácií umiestnenie jednotky, vyberte ŽIADNA. Napríklad ak máte jeden pevný disk nastavený ako primárny master a jeden CD-RW nastavený ako sekundárny master, nezabudnite nastaviť primárny a sekundárny slave možnosti ŽIADNA. Ak necháte nastavení AUTO, kde nie je žiadne zariadenie, počítač sa vždy zistiť, či je zariadenie pripojené v na tomto mieste vždy, keď sa počítač spustí. Zmenou tohto nastavenia pre, nikto sa počítač spustí o niečo rýchlejšie.


* Quick Power On Self Test: Enabled.

To bude preskočiť opakujúce pamäte skontroluje, či dochádza pri zapnutí počítača, šanca je, že ak sa vám naozaj majú zlú pamäť, túto základnú test pravdepodobne nebudete chytať rovnako.